O polaritě dvojplamenů

Napsal Eidheann (») v úterý 2. 2. 2016 v kategorii Co je to dvojplamen?, přečteno: 6101×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinetwin-flame-healing-1.jpg

Nedávno se jedna z vás ptala, v jakém věku potkáváme svůj dvojplamen a zda to bývá cizinec, nebo někdo z blízkého okolí. Ráda bych toto téma trošku více rozvedla, protože krátká odpověď tak úplně nevystihuje celou pravdu.

Porozumění podmínkám za jakých se dvojplameny inkarnují a posléze setkávají, nám pomůže zorientovat se v mnoha bolestech a překážkách, kterým ve vztahu čelíme a tomu, proč jsme nastaveni tak, jak jsme, a co to pro nás znamená.

Na jednu stranu se dá říci, že neexistuje pravidlo, podle kterého by platilo, že dvojplameny bývají vždycky jiných národností, jazyků, náboženství - mohou být a taky nemusejí. Mohou žít na opačných koncích zeměkoule a rozumět si každé páté slovo nebo vůbec a setkat se poprvé až ve zralém věku. A mohou také žít v sousedních domech v jedné vesnici a znát se od školky. Jinými slovy možností je celé spektrum a dvojplameny pokrývají celé toto spektrum - co pár, to jiný příběh. Zdálo by se tedy, že jediným pravidlem je to, že žádné pravidlo není. Přesto to není celá pravda. Jedno důležité pravidlo tu je:

Polarita

To, že se zdá, že dvojplameny často bývají z různých, až opačných končin, kultur, apod. není pravidlo samo o sobě, je to pouze důsledek jiného pravidla: pravidla POLARITY.

Polarita znamená, že každý z páru dvojplamenů přichází na svět vybaven opačnou hodnotou nějaké vlastnosti, kterou svět potřebuje zharmonizovat, uvést do souladu.

Jako první nás určitě napadne polarita: ženská versus mužská energie. Rozhodně platí, že jeden z páru ztělesňuje mužskou a druhý ženskou energii, ne vždy to musí korespondovat s jejich pohlavím, i když většinou to tak bývá. Co už tak všeobecně známo není, je fakt, že každý jednotlivec z dvojplamenného páru má v sobě mužskou a ženskou energii téměř vyrovnanou a během života se učí zacházet s oběma typy energií tak dlouho, dokud není mistrem v jejich sjednocení uvnitř sebe samého. Lidé, jejichž dvojplamen je inkarnován na zemi a jejichž osudem je dvojplamen v tomto životě potkat, mají tendenci být ve své podstatě androgynní – duševně, nikoli tělesně. Jinak řečeno, výrazně žensky se projevující ženy a krajně maskulinní muži s velkou pravděpodobností nepřišli v této inkarnaci potkat svůj dvojplamen. Ne, že bych je chtěla diskriminovat. Čistě logicky: odžívají-li si v tomto životě maximální ženství nebo mužství, těžko zvládnou v sobě sjednotit obě energie. A když to nezvládnou, nemohou se sjednotit ani s dvojplamenem. Pro dvojplameny totiž platí, že musí nejprve zvládnout sjednocení všech protikladů v sobě jako jedinec, aby bylo možné přijmout svou druhou polovinu/dvojče.

Mužská a ženská energie není však to jediné, co přišly dvojplameny na zem uvést do harmonie. Tedy… když se to tak vezme, veškerá polarita se dá nakonec zredukovat na mužskou a ženskou energii. Veškerý vesmír funguje na principu prolínání mužské a ženské energie, plus a mínus, elektřina a magnetismus, světlo a temnota, viditelné a neviditelné, jin a jang.

Náš svět je v tomto ohledu tak trochu výjimkou – vychýlil se z harmonické polarity do neharmonické duality. Rozdíl mezi polaritou a dualitou je ten, že zatímco u polarity se jednotlivé protiklady doplňují a uvádějí v pohyb nekonečné tvoření k obrazu božímu, v dualitě se protiklady staví proti sobě jako protivníci na život a na smrt. Také uvádějí věci do chodu…ale výsledkem je destrukce, utrpení a disharmonie. Místo aby energie expandovala, hroutí se do sebe, protiklady se nepovzbuzují navzájem, ale vyčerpávají se v neustálém boji kdo z koho.

Dvojplameny přicházejí z vyšších sfér, kde vládne harmonická polarita, do světa disharmonické duality, aby podpořily transformaci planety od duality k polaritě. Mají to v sobě hluboce zakódováno. Je to jejich úděl.

Většina lidí přichází na svět žít svůj život a v tomto životě řešit sama sebe. Učit se o sobě, vyvíjet se, nabývat moudrosti a zkušeností. Dvojplameny přichází na svět skrze sebe řešit celek. Dvojplamenům jde vždy o víc, než o sebe. Vím, že to, co říkám zní poněkud elitářsky, ale nechápejte mě špatně, procházet dvojplamennou cestou není privilegium, je to zodpovědnost. Být dvojplamenem neznamená hrát si na něco víc, než jsou ostatní. Není to soutěž o to, kdo dosáhne většího osvícení ani přehlídka vzájemně se po zádech plácající "probuzené" elity, titulující se vzenešeným "Dvojplamen". Být dvojplamenem znamená, projít těžkým zápasem se svým vlastním egem, zkrotit ho, a to tak nenápadně, že to nikdo v okolí nepozná, a přijmout zodpovědnost za všechno, do čeho se v životě pustím. Znamená to vědomě se vydat na cestu lásky i přes ukrutnou bolest, kterou tím budu zakoušet, protože svět na to ještě není připraven a bude nám to dávat najevo.

Dvojplamen na tuto cestu vstupuje nejprve nedobrovolně, protože tím, že se inkarnoval, pozapomněl na svůj předem daný plán. Setkání s dvojplamenným partnerem zažehne transformaci, následuje zborcení hodnot, chaos, hledání sebe sama. Nalezením sebe sama začíná vědomý úsek cesty. Cesta sebezdokonalování, tvořivosti, léčení a vědomé transformace. Tehdy si člověk poprvé uvědomuje, že jeho cílem není vlastní uspokojení, ale práce pro dobro celku, pokora před dokonalostí vesmíru a radost z toho, že jsem součástí této dokonalosti a mohu k ní vědomě přispívat.

Jak prvotní nevědomý úsek cesty, tak pozdější vědomá část se u každého dvojplamenného páru v tomto životě točí především okolo polarit, které byly ještě před inkarnací nastaveny. Tyto polarity jsou u páru proto, aby za prvé, nastartovaly proces transformace obou z páru, za druhé, aby zvědoměním těchto polarit, zpracovali určitou část z celkové karmy lidstva. To neznamená, že to udělají za ostatní lidi, spíše jim prošlapou cestu tím, že tím projdou jako první průkopníci. Nebo tím, že poukážou na daný problém a tím ho pomohou lidstvu řešit.

Tato polarita, o které teď mluvím, se zpočátku, zejména u ještě neprobuzených dvojplamenů jeví jako dualita. Každý z dvojplamenného páru jako by ztělesňoval jeden z extrémů, který druhého naprosto vyvádí z míry a nutí ho řešit tento konflikt uvnitř sebe sama.

Může jít o určitou vlastnost nebo vzorec chování, které nejsme schopni vystát a ke kterému máme nějakou osobní vazbu z minulosti nebo v rámci své rodiny. Prostě jsme ten konflikt už někdy zažili a mysleli jsme si, že už je to za námi...a náš dvojplamen to opět vynesl na povrch a to v té nejbolestnější verzi - protože ho milujeme, nezbývá nám, než se tomu snažit porozumět, dostat se tomu na kloub a nakonec v sobě najít mír a vyřešit si to v sobě jednou pro vždy. Náš dvojplamen samozřejmě řeší úplně to samé, jen z opačného konce.

Může ale rovněž jít o konflikt na úplně jiné úrovni: třeba na úrovni rasy nebo náboženství, politického názoru, přesvědčení...

Všechny dvojplameny řeší jeden nebo více podobných konfliktů. Výsledkem je, že se cítíte, jako byste se zamilovali do někoho z opačného tábora na bitevním poli. Cítíte se jako Montek a Kapuletová. Šílená láska a nepřekonatelný rozpor. Buď proto, že dělá přesně to, co jste se zařekli, že už v životě nebudete tolerovat...a najednou stojíte tváří v tvář přesně takovému nepříteli a ejhle ...vy ho milujete. Nebo proto, že vám sice nevadí, že je takový jaký je, ale víte, že společnost už tak schovívavá nebude a vy musíte svou lásku obhájit.

Není náhoda, že ve vás váš dvojplamen vyvolává ty nejbolestnější vzpomínky z dětství nebo minulosti. Nebo to, že se narodil v zemi/náboženství/ kultuře, které jsou s vašemi v konfliktu. Není to pomsta ani rána osudu, je to příležitost skrze lásku rozpustit dualitu. Je to příležitost rozpustit ty největší bloky a nenávisti a sjednotit něco, co bylo doteď nemyslitelné.

Jak bylo řečeno, neznamená to, že když se to povede vám, je vyhráno a osatní lidé už mají cestu volnou. Nemají, ale když se to povede vám, budou mít ostatní cestu o dost jednodušší. Budete vzorem, který to dokázal a věřte mi, dvojplameny mají světlo jasnější, než si vůbec dovedete představit. I když to vypadá jako maličkost, jako vaše vlastní trauma, nepřekonáváte to jen kvůli sobě, ale kvůli všem. Energie sjednocení dvojplamenů rozpouští dualitu celého světa a každý dvojplamenný pár má svůj vlastní úkol, kterým přispívá celku. Měníte dualitu v polaritu, měníte černobílý svět v symbol Tai-chi (Jin a Jang), měníte chaos v řád a nenávist v lásku.

Tak to nevzdávejte ;-)

Eidheann

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Geri z IP 178.77.199.*** | 2.2.2016 07:28
Díky za článek Eidheann :-).  Skvěle jsi to rozebrala a vysvětlila. Polaritu u dvojplamenných párů mohu jen potvrdit. Jsou opravdu různé situace, kdy se dvojplameny nacházejí v protikladných pozicích a úkolem obou dvou je vyvážit se do společného středu.
Eidheann | 2.2.2016 10:35
Díky Geri, jsem ráda, že to souhlasí :-)
Zuzana z IP 78.80.247.*** | 2.2.2016 13:49
Děkuji ze počtení. Je neuvěřitelné, jak člověk tenhle text čte a říká si: "Přesně.", "No jasně.". Úplně v tom vidím svůj příběh. Je až neskutečné, jak jsme stejní, i když jsme každý jiný.
Z počátku to byla až nenávist vůči tomu, že jsem dotyčného potkala. Tolik změn v sobě samé, tolikbolesti a lásky zároveň... A dnes už plně chápu a bolest je menší a menší, až zbude jen bezpodmínečná láska :)
Eidheann | 2.2.2016 16:08
Myslím, že se v tom pozná mnoho dvojplamenů, i když máme různé příběhy, základ je stejný a odvíjí se podle stejných pravidel.
Sisi z IP 95.105.223.*** | 7.2.2016 19:18
Moc dekuji za clanek,sedi vsechno,krom vety " Náš dvojplamen samozřejmě řeší úplně to samé, jen z opačného konce"...On utekl uz davno a nasel si holku.Co vim,nemeni se,znamena to ,ze nejsme dvojplamene?
Eidheann | 7.2.2016 20:08
Ahoj Sisi,
jestli jste dvojplameny nebo ne se nedá určit na základě konkrétního chování. Jako lidé máme svobodnou vůli a můžeme se rozhodnout chovat jakkoli, i v rozporu s tím, co v hloubi duše cítíme. Žádné chování "dvojplamennost" nepotvrzuje, ani nevylučuje. Jediná skutečná pravda je v srdci - a nebývá zřejmá hned, postupně krystalizuje tím jak se očišťujeme od svých tužeb a připoutaností. Pokud pochybuješ, je to normální, správné je hledat, nikoliv 100% vědět.
Pokud si našel někoho jiného, je to jeho volba a je třeba ji respektovat.
Zuzana z IP 78.80.247.*** | 8.2.2016 22:22
Já si třeba myslím, že to, když je dvojplamen s někým jiným, může být prospěšné. Tedy, teď to může znít divně, ale ten vztah může být potřebný k tomu, že ho to posune, přiměje, aby v sobě něco objevil, změnil, a přiblížil se tak tomu dvojplamennému vztahu.
Ale je to jen můj názor :)
Eidheann | 8.2.2016 23:06
Souhlasím. Každý vztah má svůj účel a tím účelem může být nějaká lekce, kterou dvojplamen potřebuje, aby dozrál ke vztahu dvojplamennému.
Annie z IP 79.141.243.*** | 24.2.2016 22:52
A co když jeden z dvojice často lže (muž), zejména ženám se kterými chce mít sex, ne nějak brutálně jako např.: jsi moje životní láska, cítím něco co jsem ještě necítil, ale spíš o výši platu, o tom proč neměl čas, předstírá trochu jiné názory a druhý (já samo:)) je indigo, tzn. nikdy nelžu, to, že nepravdu vidím nebo "jenom" cítím mě dohání až k nepříčetnosti a u něj mi to nevadí, teda byla by radši kdyby takový nebyl ale přijímám jej jaký je a nemá to na city k němu žádný vliv, v souladu s článkem. Ale naprosto mi není jasné, co bych si teda v sobě měla dořešovat. Jeho lhaní mě nic neučí. Vlastně mi připadá spíš zábavné a je mi tak nějak jedno, jenom nevycházím z údivu, že to tak můžu u něho mít.
Michaela z IP 37.188.229.*** | 27.2.2016 10:23
Ahoj Annie,napadlo me-ale muze to byt jen muj nazor-toto:smyslem zivota dvojplamenu je zit a vyzarovat bezpodminecnou lasku - ke vsemu a vsem. Lhani tveho dvojcete zvladas dobre,to chapu :-) Ale pises,ze u ostatnich ti to vadi. Zkus dosahnout stejne tolerance i vuci druhym lidem-neznamena to,ze ti kazdy bude moct beztrestne lhat :-) Spis ze te to necha klidnou a zaridis se po svem. Pokud te to v klidu nenecha a ty budes mit nutkani zareagovat,je to take dobre,je treba poskytovat zpetne vazby :-) Krasny den :-)
Geri z IP 178.77.199.*** | 1.3.2016 11:15
Ahoj Annie. Nikdy není chyba jenom u jednoho. Vždycky jsou v tom oba, jenom v opačných polaritách. Na tobě je, aby jsi přišla na to, proč k tobě tvůj dvojplamen není upřímný a potom s tím začala pracovat. Nejspíš bych řekla, že ty sama k sobě nejsi upřímná, že si sama sobě něco namlouváš. Je to vidět i na tom, že si sama nepřipouštíš, že by u tebe mohlo být něco špatně. Pokud ve vztahu měco drhne, mohou za to vždycky oba. Je třeba si uvědomit, že vy dva jste jeden celek, jenom ze dvou částí. Nerovnováha a nedokonalost jednoho se odrážejí v nerovnováze a nedokonalosti toho druhého ale v opačné polaritě. Pokud budeš vidět chybu jen u svého partnera, neobjevíš a nepřiznáš si i tu svoji a nezačneš s tím vědomě pracovat, nikam se neposunete ani jeden. Na jeho chování k tobě se nic nezmění.
Více informací tu najdeš ve článku Dvojplameny - iluze vlastní dokonalosti a nedokonalosti partnera.
Annie z IP 79.141.243.*** | 1.3.2016 18:22
Díky za odpovědi. Mě on připadá úplně dokonalý a strašně úžasný, jsem z něj úplně nadšená:). Někdy na začátku jsem mu to i řekla (byla jsem trochu opilá) a najednou jsem měla pocit jako bych chválila ve skutečnosti samu sebe, to byl jeden z prvních takových fakt zvláštních pocitů. Jediné co mě napadlo, že by mi na něm mohlo vadit je to co jsem popsala (ale moc ho neznám), spíš teoreticky a logicky, protože to je to co nemůžu normálně vystát. Ale trochu mě to ale štve, ale jen protože nevím nakolik bylo cokoliv jeho zase nějaká hra, třeba všechno a on je pro mne těžko popsatelně jakoby nekonečně důležitý. Jeho promiskuita mi sama o sobě nevadí, mám to podobně jako on, jenom jako žena přirozeně jednodušší, takže není úplně fér ho soudit. Jinak spíš naopak hledám chybu vždycky právě u sebe až nezdravě, proto mě článek Dvojplameny iluze vlastní dokonalosti a nedokonalosti partnera úplně minul. Nemáte nějaký návod, jak poznat kdy se jedná o dvojplamen a kdy spíše o psychickou poruchu, kde úplná posedlost někým je jen nějaká možná špička ledovce? Občas mám fakt obavy... Ale nejsem člověk, který by toho pravého vůbec kdy hledal, tak nevím proč bych se zničeho nic na takovou představu fixovala. Hezký den:)
Geri z IP 178.77.199.*** | 2.3.2016 10:48
Annie, zkus si tu dohledat staré články o dvojplamenech. Jsou tu o tom, jak poznáš svůj dvojplamen, znaky vztahu s dvojplamenem a fáze vztahu s dvojplamenem. To by pro tebe mohlo být vodítko. Každopádně pokud je ten muž tvůj dvojplamen, poznala by jsi to.  Byli byste svými vzájemnými zrcadlovými odrazy. Pokud by jeden byl promiskuitní, tak ten druhý naopak atd.
Romi z IP 217.29.7.*** | 23.9.2016 08:58
ahoj, není nějaká skupina na FB, kde by se daly sdílet zkušenosti, povídat si atd. ... Zajímalo by mě jak jsou na tom ostatní a jak to prožívají, někdy je to fakt těžký, a když nás je víc nebudeme se bát vlka nic :-).
Dvojplamenná z IP 46.135.64.*** | 23.7.2017 17:55
Déčkule z IP 212.80.67.*** | 10.11.2017 13:02
Ahoj,
taky tu úplně žasnu, jak to sedí :-) :-(
Co když můj "dvojplamen" má problémy s různými závislostmi? Alkohol, atd... Sama řeším neúctu k sobě, touhu po vlastní dokonalosti, atd. V minulosti jsem sice pila "příležitostně", zato o to více.. Přesně mi to do sebe zapadá.. Otec pil, ale zvládl to bez léčby. Teda občas se k pití vrací (napije se třeba jednou za dva měsíce), ale méně a méně. Abych to shrnula, kdybych prošla ve vztahu něčím takovým dříve, řekla bych si: "Je to blbec..", zamilovanost by přešla a časem bych k dotyčnému měla averzi nebo chladnou lhostejnost ("Je to alkáč, nestál za to..."). Tady je to jiné, vnímám na něm to krásné (navzdory tomu, jak se někdy chová a co říká), asi to znáte.. Nedokážu se na něj zlobit (ani nechci), láska vyhrává. Odzačátku jakoby mi něco říkalo, že to bude dlouhá a těžká cesta, ale bude stát za to. Nyní to vypadá jako "konec". Jak mohu pomoci dvojplamenu pomoci se závislostmi? Stačí dále pracovat na sobě a podporovat ho na "dálku"? Cítím, že nyní není vhodné se vidět, je to příliš bolestné.. Ale tak nějak ke mně chodí informace, že se to překonat dá... I když to racionálně tak vůbec nevypadá :-(
Déčkule z IP 212.80.67.*** | 10.11.2017 13:05
Omlouvám se za špatné řazení, možná i nadpis, nějak se v tom teď "plácám"... ;-)


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a tři